Severna Italija - 2 noćenja
od 145 €
Severna Italija | City Break autobusom
Lido di Jesolo - Verona - Padova - Venecija
5 dana / 2 noćenja
Italija je jedna od najočaravajućih zemalja na svetu i predstavlja jednu od omiljenih destinacija. Popularnu “čizmu“ ljudi vole iz mnogo razloga. U njoj se savršeno uklapaju umetnost, moda, fantastični pejsaži i preukusna tradicionalna kuhinja.Jedan od najlepših gradova sveta je italijanska diva na vodi - Venecija. Elegantne gondole koje plove kroz kanale, uzdizanje oko 400 mostova, prelepe palate i crkve, lutanje kroz uske uličice, golubovi, cvetni balkoni, čak i one najotpornije na romantiku i pozitivne emocije neće ostaviti imunim.
POLAZAK: 13.02./06.03.2025. 5 dana / 2 noćenja, autobusom
1. DAN: BEOGRAD
Polazak iz Beograda u 21h sa glavne autobuske stanice BAS, blok 42, ulaz iz ulice Antifašističkih borbi br 46-48, sa perona od 57 do 63 koji su predviđeni za polazak turističkih autobusa (detaljnije informacije o polasku: tačan broj perona, naziv prevoznika, kontakt vodiča, biće poznate najkasnije 48h pred putovanje – ukoliko ne dobijete obaveštenje, obavezno kontaktirajte agenciju). Vožnja kroz Hrvatsku i Sloveniju sa kraćim usputnim zadržavanjima radi odmora.
2. DAN: TRST – OUTLET CENTAR PALMANOVA – LIDO DI JESOLO ili okolina u oblasti VENETO
Dolazak u Trst u jutarnjim časovima. Upoznavanje Trsta (uži centar grada i Srpska pravoslavna crkva Svetog Spiridona). U podnevnim časovima nastavak putovanja do tržnog centra u blizini mesta Palmanova, koji je veoma poznat u Evropi – sklop radnji poznatih robnih marki (ženska, muška, dečija i sportska garderoba, igračke, stvari za kuću, pokloni, cipele, šminka…). U poslepodnevnim časovima nastavak putovanja do Lida di Jesola – jedno od najatraktivnijih letovališta na Jadranu ili okolini u oblasti Veneto (Oderzo, Trevizo, Koneljano, Noventa di Pjave… – u period od 01.06 – 30.09 – u vreme letnje sezone, za vreme održavanja Karnevala u Veneciji i u zimskom periodu kada su hoteli u Lido di Jesolu zatvoreni). Smeštaj u hotel posle 15h. Slobodno vreme. Noćenje.
3. DAN: LIDO DI JESOLO JESOLO ili okolina u oblasti VENETO – VERONA I PADOVA (fakultativno)
Doručak. Slobodno vreme ili mogućnost fakultativnog celodnevnog izleta za Veronu i Padovu. Polazak u jutarnjim časovima. Po dolasku u Veronu obilazak grada Romea i Julije: Trga Bra, Julijine Kuće, Trga Erba i Sinjori sa spomenikom Dante Aligijeriju, Rimske Arene, jedna od najvećih i najbolje očuvanih. Polazak za Padovu. Razgledanje grada, Trg Prato dela Vale jedan je od najvećih trgova u Italiji, Bazilike Svetog Antonija u kojoj se nalazi njegov grob i mnogobrojni Donatelovi radovi, spomenik Gatamelata. Slobodno vreme. U večernjim časovima povratak u hotel. Noćenje.
4. DAN: LIDO DI JESOLO JESOLO ili okolina u oblasti VENETO – VENECIJA (fakultativno)
Doručak. Odjava iz hotela i pakovanje stvari do 9h. Slobodno vreme ili izlet za Veneciju. Dolazak do luke Punto Sabioni i vožnja brodom do Venecije. Razgledanje najužeg centra prestonice nekada moćne Mletačke republike (IX – XVIII vek): Trg Svetog Marka, Bazilika Svetog Marka sa mozaicima, Duždeva palata, Most uzdisaja, Most Rialto… Slobodno vreme. Povratak brodom do luke Punto Sabioni. U popodnevnim časovima polazak za Srbiju sa dogovorenog mesta. Vožnja kroz Sloveniju i Hrvatsku sa usputnim zadržavanjima radi odmora.
5. DAN: BEOGRAD
Dolazak u Beograd na mesto polaska u ranim jutarnjim časovima – zavisno od uslova na putu i zadržavanja na graničnim prelazima. Kraj programa.
POVRATAK: 17.02./10.03.2025
Cenovnik br.1 od 08.01.2025. Program br. 4/2025
PROMOTIVNA CENA VAŽI ZA OGRANIČEN BROJ MESTA
Dete do 12 godina u pratnji dve odrasle osobe (na pomoćnom ležaju) ostvaruje popust 10 evra na cenu aranžmana
Dete do 6 godina (u zajedničkom ležaju) ostvaruje popust 40% na cenu aranžmana
ARANŽMAN OBUHVATA:
• Prevoz autobusom turističke klase (od 16 - 87 mesta) prosečne udobnosti na navedenoj relaciji / mesta se određuju prema datumu uplate tj sklapanja Ugovora o putovanju
• Smeštaj u hotelu sa 3* (po lokalnoj kategorizaciji) zavisno od termina putovanja u 1/2 i 1/2+1 (treći krevet je pomoćni ležaj manjih dimenzija - isključivo na upit) sobama na bazi 2 noćenja sa doručkom (švedski sto - samoposluživanje)
• Panoramsko razgledanje grada u pratnji vodiča
• Usluge turističkog vodiča / pratioca tokom putovanja
• Troškove ogranizacije putovanja
ARANŽMAN NE OBUHVATA:
• Putno zdravstveno osiguranje
• Individualne troškove – nepomenute usluge
• Fakultativne izlete
• U periodu od 01.06 – 30.09 – u vreme letnje sezone, za vreme održavanja Karnevala u Veneciji i u zimskom periodu kada su hoteli u Lido di Jesolu zatvoreni, boravišna taksa za hotel 3* 2 evra – 4 evra po danu / po osobi zavisno od hotela, plaća se na recepciji hotela
• Transfer iz NOVOG SADA – doplata 20 evra / minimum 4 putnika, transfer iz VRŠCA – doplata 20 evra / minimum 8 putnika
• Individualne troškove putnika
• Doplata za 1/1 sobu 50 evra ( isključivo na upit )
• Doplata za dodatno sedište u autobusu 50 evra (isključivo na upit)
NAZIV I OPIS SMEŠTAJA:
Hotel CANOVA 3* Nalazi se u poznatom letovalištu Lido di Jesolo. Hotel ima aperitiv bar, restoran. Sobe su u 1/2 i 1/2 +1 (treći krevet je pomoćni ležaj manjih dimenzija – isključivo na upit) sa TWC, TV… Doručak je kontinentalni – skroman, slatko – slani.
www.hotelcanovajesolo.com/
Hotel GARDEN 3* Nalazi se u oblasti Veneto, u mesto Noale. Hotel ima aperitiv bar, restoran. Sobe su u 1/2 i 1/2 +1 (treći krevet je pomoćni ležaj manjih dimenzija – isključivo na upit) sa TWC, TV… Doručak je kontinentalni – skroman, slatko – slani.
www.hotelgarden-ve.it/
FAKULTATIVNI IZLETI:
• IZLET U VENECIJU (U CENU UKLJUČENA KARTA ZA TURISTIČKI BROD NA RELACIJI PUNTO SABIONI – VENECIJA – PUNTO SABIONI, RAZGLEDANJE VENECIJE U PRATNJI VODIČA) 35 evra / 25 evra (deca do 12 godina)
• IZLET ZA VERONU I PADOVU 30 evra / 25 evra (deca do 12 godina)
NAPOMENE:
Fakultativni izleti nisu obavezni deo programa i zavise od broja prijavljenih putnika. Cena se uglavnom sastoji od troškova rezervacije, prevoza, parkinga, vodiča, ulaznica, organizacije… Cene izleta podložne su promenama u slučaju nedovoljnog broja prijavljenih putnika ili u slučaju promena cena ulaznica na lokalitetima. Agencija ne snosi odgovornost promene cene ulaznica na lokalitetima u odnosu na dan izlaska programa. U slučaju nedovoljnog broja putnika, organizator izleta zadržava pravo ponuditi korigovane, više cene u odnosu na zainteresovani broj putnika koje isti nisu u obavezi da prihvate. Termini fakultativnih izleta su promenljivi i zavise od slobodnih termina po lokalitetima, broja prijavljenih putnika i objektivnih okolnosti. Izvršilac usluga na odredištu je inopartner.
USLOVI I NAČIN PLAĆANJA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS (Narodne banke Srbije) na dan uplate.
Gotovinski - rezervacija se vrši uplatom akontacije u iznosu od 40% od ukupne cene aranžmana, a ostatak 15 dana pre polaska. Ukoliko aranžman nije uplaćen u celosti, ostatak duga se izražava u evrima i plaća se prema kursu na dan uplate.
Čekovima građana do dve mesečne rate, po uplati akontacije za rezervaciju, za ostatak se deponuju čekovi najkasnije 15 dana pre polaska na putovanje.
Kreditom poslovnih banaka po uslovima koje određuje banka prema klijentu, a na osnovu predračuna koji se dobija u agenciji. Prilikom prijave uplaćuje se depozit od 20% ukupne vrednosti aranžmana koji se vraća po odobravanju kredita (uplata punog iznosa od strane banke).
Platnim karticama ili revolving karticama (mogućnost odloženog plaćanja).
NAPOMENA: Agencija Robinson ima potpisane ugovore o povoljnijim uslovima plaćanja za klijente banaka: Adriatic Bank, Banca intesa, NLB Komercijalna banka, OTP banka (bivša Societe Generale banka), Poštanska štedionica.
Organizator putovanja: Organizator putovanja: ROBINZON d.o.o., Beograd. Kategorija Licence A br. OTP 120/2021 od 06.09.2024. Uz ovaj aranžman važe Opšti Uslovi putovanja agencije Robinzon d.o.o. U skladu sa odredbama Zakonu o turizmu, Organizator ima depozit u visini od 2000,00 eura i garanciju putovanja za kategoriju licence A Polisa Osiguranja na 50.000 eur, Polisa Osiguranja broj 30000040019 je izdata od strane Milenijum osiguranja ado Beograd, Bulevar Milutina Milankovića 3b, je na iznos od 50.000 eur i važi za period od 01.03.2024. do 28.02.2025. Akcionarskog društva za osiguranje „Milenijum osiguranje ado Beograd“ Garancija putovanja se aktivira bez odlaganja, odnosno u roku od 14 dana od dana nastanka osiguranog slučaja, (Putnik svoja prava za naknadu štete ostvaruje na osnovu pravosnanžne i izvršne sudske presude, odnosno, odluke Arbitražnog suda ili drugog vansudskog rešenja potrošačkog spora, u skladu sa ovim Opštim uslovima i Opštim uslovima YUTE.).
Minimalni broj za realizaciju programa je 50 putnika. Aranžman je moguće realizovati i sa manjim brojem putnika uz neophodne korekcije cene i uslova putovanja uz saglasnost prijavljenih putnika. U slučaju nedovoljnog broja putnika, krajnji rok za obaveštavanje o otkazu aranžmana je najkasnije 7 dana pre polaska. U slučaju promene na monetarnom tržištu, promene u cenama prevoznika, osiguravajućih društava agencija zadržava pravo da koriguje cenu aranžmana. Agencija Robinson ne snosi odgovornost za eventualne drugačije usmene informacije o programu putovanja, dobijenih od strane radnika agencije, kao i radnika ovlašćenih subagenata, koje nisu u skladu sa elementima zaključenog Ugovora o putovanju.